Jak wybrać konto osobiste?

Na co zwrócić uwagę wybierając konto osobiste?

Bezpieczne konto osobiste
Dobre konto osobiste

Przede wszystkim na samym początku warto wykonać analizę warunków oferowanych przez poszczególne banki. Warto pamiętać, że zmiana konta bywa też kłopotliwa, gdyż nowy numer konta trzeba dostarczyć w wiele miejsc m.in. do ZUS-u czy zakładu pracy. Coraz więcej banków jednak ten proces klientom ułatwia.

Na pewno jedną z podstawowych rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę są opłaty związane z założeniem i prowadzeniem konta osobistego. Większość osób wybiera banki, gdzie opłaty są najniższe. Należą do nich opłata za prowadzenie rachunku (naliczana co miesiąc i zwykle niewielka, choć coraz więcej banków  z niej rezygnuje), opłata za wydanie i obsługę karty debetowej (opłata za wydanie karty, opłat comiesięcznych można na ogół uniknąć przeprowadzają określoną liczbę transakcji) oraz opłata za korzystanie z bankomatów (podczas wybierania pieniędzy z innego banku).

Dla wielu osób istotne są też inne kwestie np. to czy będą mogły skorzystać z limitu w koncie. Poza tym coraz większe znaczenia ma pakiet assistance.

Zasady bezpiecznego korzystania z konta osobistego

W przypadku konta osobistego największe zagrożenia czyhają na klientów ze strony bankowości elektronicznej. Dlatego też należy zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z konta osobistego przez Internet. Przede wszystkim nie można nikomu podawać swojego loginu czy hasła, także osobie, która podaje się za pracownika danego banku. Na konto wolno logować się tylko ze sprawdzonych urządzeń elektronicznych, do których dostępu nie mają osoby trzecie. Warto też uważać na podejrzanie maile i wiadomości – nie można ich pod żadnym pozorem otwierać.

To jednak nie wszystko. Każdorazowo podczas logowania należy sprawdzić także zabezpieczenia ze strony banku. Połączenia szyfrowane można łatwo rozpoznać po symbolu kłódki w pasku adresu przeglądarki oraz po „https”. Stworzone do konta osobistego hasło musi być silne i w 100% unikalne. Nie może to być hasło używane przy innych okazjach czy prosty do odgadnięcia ciąg liter. Dobrze gdy w haśle znajdują się cyfry oraz małe i duże litery. Poza tym podczas wykonywania przelewów warto dokładnie sprawdzać poprawność wpisanych danych.

Skorzystaj z profesjonalnego porównania kont osobistych i wybierz rachunek dostosowany do Twoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *